Hlavným predpokladom pre spokojné bývanie je príjemná atmosféra a rodinná pohoda. Tú však môže ovplyvniť niekoľko faktorov. Jednou z nich je aj chlad a vlhké prostredie. Vy sa v pred nepriaznivým počasím jednoducho oblečiete do pohodlného a teplého svetra. Lenže čo s takým domom, ktorý má niekoľko izieb. Upliesť svetre na jeho zateplenie by bola v prvom rade asi recesia.
Jedným spôsobom, ako dosiahnuť tento efekt je aj to, že si zaistíte účinnú hydroizoláciu základov domu. Je to asi najpodstatnejšia časť, ktorá sa pri rekonštrukcii musí previesť do detailov. Do budúcna je to skvelá investícia, takže nemusíte na nič čakať a obrátiť sa na odborníkov v tejto oblasti.
Kde začať
Niektoré staršie rodinné domy, boli postavené z menej kvalitných materiálov, a tak sa vlhkosť a chlad stali základom mnohých z nich. Tehly a betónové murivo má samo o sebe nízku tepelnú odolnosť, a preto sú jeho izolačné vlastnosti pomerne chudobné.
Občas možno postačí hydroizolácia kúpeľne, niektorých interiérových častí domu a bytu. Tepelný odpor tehál a muriva sa dá zvýšiť pridaním konkrétnych materiálov, fólií alebo jednoducho použiť hromadná izolácia, na ktorú sme asi najviac zvyknutí.
Pri izolovaní jednotlivých častí domu a interiéru by sa nemalo zabudnúť na strechu. Cez ňu uniká asi najviac tepla, o čom mnohí ani netušia. Utesnenie okien a využívaná izolácia balkóna, to všetko zlepší vaše bývanie a spokojnosť na maximum.
Materiálové vybavenie
Použitie materiálov je tiež rozhodujúcim faktorom. V tomto prípade záleží od konkrétneho priestoru. Základom je asi polystyrén, ktorý využívame v našich končinách najviac. Je síce krehký a ľahko sa láme, no jeho opracovateľnosť je pri inštalácii veľmi dobrá. Potom je tu niekoľko iných materiálov. Pur pena, klasická slama, penové sklo, sklená vlna, ovčia vlna a mnohé ďalšie. Základom však stále ostáva kvalitná izolácia urobená raza poriadne.sk.